Parapety
Parapety z kamienia
Oferujemy Państwu zarówno parapety wewnętrzne jak i zewnętrzne, które mogą być wykonane w zależności od potrzeb miedzy innymi z:

Granit odznacza się wyraźnym ciosem, zwykle w trzech prostopadłych kierunkach, co ułatwia jego wietrzenie, a także eksploatację.
Wietrzejąc tworzy charakterystyczne skałki, owalne lub kuliste bloki skalne, niekiedy gołoborza, a w warunkach wietrzenia chemicznego w ciepłym i wilgotnym klimacie.
Granit przybiera różne barwy, takie jak szara, białoróżowa, zielona, czerwona, czarny i inne. Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania oraz walory estetyczne jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny.
Współcześnie znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie jako materiał na posadzki wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty, lady, stopnie schodowe. Polecamy szczególnie do wykorzystania w miejscach o średnim natężeniu ruchu oraz mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych.
ZOBACZ
Skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni, rzadziej dolomitów
Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Znane marmury wydobywa się w Carrarze we Włoszech i na chorwackiej wyspie Brač. Marmury wydobywa się przy użyciu różnych urządzeń tnących, nie stosuje się materiałów wybuchowych, gdyż prowadzą one do spękania skał i drastycznej redukcji bloczności złoża, co uniemożliwia wydobycie bloków na tyle dużych by pociąć je na płyty okładzinowe lub przeznaczyć na rzeźby.
Współcześnie znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie jako materiał na posadzki wewnętrzne, okładziny ścienne, blaty, lady, stopnie schodowe. Polecamy szczególnie do wykorzystania w miejscach o średnim natężeniu ruchu oraz mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych.
ZOBACZ
Aglomarmur złożony z wyselekcjonowanych odłamków skalnych, połączonych specjalnymi żywicami epoksydowymi. Posiada właściwości podobne jak marmur jest jednak bardziej odporny na działanie substancji zawierających kwasy.
Kamień syntetyczny stał się konkurencyjny dla kamieni naturalnych przede wszystkim ze względu na jego walory estetyczne, wyjątkową wytrzymałość, dużą odporność na ścieranie oraz nieograniczone możliwości zastosowania i bogactwo kolorystyki porównywalne z bogactwem kolorów granitów, czy marmurów. Przewagę uzyskuje również jednolitą strukturą, wzornictwem i odcieniem w porównaniu z kamieniami naturalnymi, gdzie nigdy do końca nie da się przewidzieć wzornictwa.
Aglomarmur znajduje zastosowanie jako materiał na parapety wewnętrzne, blaty kuchenne i łazienkowe, schody, kominki, półki, elementy wykończeniowe, a także jako płyty podłogowe na posadzki, czy płyty ścienne.
W parapetach zewnętrznych, aby ułatwić odpływ wody, wykonujemy tzw. „kapinos” oraz nacięcie górne na końcach płyty.
Krawędzie mogą być wykończone na płasko, ćwierćłukiem lub półwałkiem (różny stopień zaokrąglenia).
kształt może być prosty wykonany według podanych przez klienta wymiarów lub krzywoliniowy według szablonu / projektu.